Aikataulu
2018

 

6.6.2017

Keskiviikko

 

Ohjelmisto:

10:00-17:00
Särestöniemi-museo

Northern Platform #1


17:00-18:00
pekkalan kauppa

Walking With (Me)


18:00-19:00
pekkalan kauppa

Avajaiset



19:00-21:00
Työväentalo

The Green & Kaikkein pyhin


21:00-22:00
työväentalo

Northern Gathering


22:00-02:00
työväentalo

Festivaaliklubi

 

Ruokailu

8:00-9:30
Aamupala

 

12:00-14:00
Lounas

 

16:00-18:00
Päivällinen

Kuljetukset

9:15
Hotelli Kittilä

Kittilä-Särestöniemi


9:30
Säärelä/Työväentalo

Kaukonen-Särestöniemi

 

17.15
Särestöniemen parkkipaikka

Särestöniemi-Kaukonen-Kittilä

 

 

7.6.2017

Torstai

 

Ohjelmisto:


14:00-15:30
villa magia, kaukonen

Heinä & The Trick That Cannot Be Explained
 

17:00-18:00
pekkalan kauppa, Kaukonen

Walking With (Me)
 

18:00-19:00
urheiluhalli, kittilä

FAUNA
 

20.30-22.30
ojanperä, kaukonen

Ojanperän iltamat
 

22:00-02:00
työväentalo, kaukonen

Festivaaliklubi
 

22.30
TYÖVÄENTALO, KAUKONEN

Tietoisuus

 

00:00-01:00
kylätalon ranta, kaukonen

Kaaskerin Lundström

 

Ravintola:

8:00-9:30
Aamupala

 

12:00-14:00
Lounas

 

19:00-21:00
Päivällinen

 

 

Kuljetukset:

17:00
säärelä/työväentalo

Kaukonen-Kittilä

 

19:15
urheiluhalli

Kittilä-Kaukonen


 

9.6.2017

Perjantai

 

Ohjelmisto:

10:00-11.30
kaukonen

Landscape/Walk/Sense-työpaja
 

14:00-16:00
urheilutalo, kaukonen

Demot: Matleena Laine & Ylitys 1
 

17:00-18:00
pekkalan kauppa, Kaukonen

Walking With (Me)
 

19:00-20:00
urheiluhalli, kittilä

FAUNA
 

19:30-21:30
työväentalo, kaukonen

Improvisaation äärillä - Instant Compositions
Reidar & Anatomical Marathon
 

22:00-02:00
työväentalo, kaukonen

Festivaaliklubi
 

23:00-00:00
työväentalo, kaukonen

Klubilla: Hildá Länsman & Tuomas Norvio
 

00:00-02:00
työväentalo, kaukonen

Festivaaliklubi
 

02:00-03:00
kaukonen

Band of Weeds

 

Ravintola:

8:00-9:30
Aamupala

 

12:00-14:00
Lounas

 

 

17:00-19:00
päivällinen

 

Kuljetukset:

13:30
säärelä/työväentalo

Kaukonen-Urheilutalo

 

18:00
säärelä/työväentalo

Kaukonen-Kittilä

 

 

20:15
urheiluhalli

Kittilä-Kaukonen

 

 

 

 


 

9.6.2018

Lauantai

 

Ohjelmisto:

12:00-14:15
Särestöniemi

Hiljaisuuden Vuodenajat:
Valoa ja varjoja

 

12:00-13:00
Työväentalo, Kaukonen

The Trick That Cannot Be Explained
 

15:00-17:15
Särestöniemi

Hiljaisuuden Vuodenajat:
Valoa ja varjoja

 

17:00-18:00
pekkalan kauppa, Kaukonen

Walking With (Me)
 

20:00-21:00
Työväentalo, Kaukonen

Perhaps, Perhaps... Quizás
 

22:00-02:00
Työväentalo, Kaukonen

Festivaaliklubi
 

23:00-00:00
Työväentalo, Kaukonen

The Meänland

Ravintola:

8:00-9:30
Aamupala

 

13:00-15:00
Lounas

 

17:30-19:30
Päivällinen

 

Kuljetukset:

11:00
säärelä/työväentalo

Kaukonen-Särestöniemi

14.00
Sääreslä/työväentalo

Kaukonen-Särestöniemi

14.30
Särestöniemen parkkipaikka

Särestöniemi-Kaukonen

17:30
Särestöniemen parkkipaikka

Särestöniemi-Kaukonen


 

10.6.2018

Sunnuntai

 

Ohjelmisto:

17:00
Pekkalan kauppa

Walking With (Me)


21:00-22:30
Kittilän kirkko

Rajalla, vielä tässä
 

23:00-00:00
Työväentalo, Kaukonen

Tässä / Toisaalla
 

Ravintola:

10:00-13:00
Brunssi

Kuljetukset:

20:00
Työväentalo/kAUKOSEN KOULU

Kaukonen-Kittilä

22:30
Kirkon parkkipaikka

Kittilä-Kaukonen


Hiljaisuus-festivaalin aikana 6.-10.6.2018 Kaukosen kylässä on ravintola, kahvila, baari ja festivaali-INFO.

Festivaali-INFO avoinna Kaukosen työväentalolla joka päivä klo 10-20.

Kahvila avoinna Kaukosen työväentalolla joka päivä klo 10-21.

Baari avoinna Kaukosen työväentalolla ke 18-02, to 20-02, pe 18-02, la 13-02, su 21-02.

Ravintola avoinna Säärelässä joka päivä aikataulussa ilmoitettuina aikoina.